X

Uzavření smluv a dokončení prodeje

Smlouva o smlouvě budoucí kupní

V případě, že zájemce financuje nákup nemovitosti hypotékou, dochází k uzavření smlouvy o smlouvě budoucí kupní. Poté, co se dohodnete na konečných podmínkách transakce, vás budeme kontaktovat a vypracujeme vám tuto smlouvu na míru. Najdete ji pak v Detailu nemovitosti.

Po přečtení a odsouhlasení smlouvy můžete přejít k jejímu pohodlnému on-line podpisu, který potvrdíte ověřovací SMS. Podpisem se smlouva stává závaznou a vymahatelnou. Začíná pak běžet 14 denní lhůta, do které musí obě strany transakce podepsat kupní smlouvu.

Kupní smlouva

Jakmile si s kupujícím ujasníte podrobnosti transakce, jako je forma úschovy kupní ceny a rozvržení plateb, je potřeba sepsat kupní smlouvu. Potřebné informace o prodeji předáme advokátovi, který vás kontaktuje a vytvoří vám kupní smlouvu na míru a další dokumenty potřebné pro přepis nemovitosti.

Výslednou kupní smlouvu si pak v klidu přečtete a můžete přejít k podpisu. Ten musí být úředně ověřen, probíhá proto u notáře nebo na některých pobočkách České pošty, podle vašich preferencí.

Úschova kupní ceny

Vedle kupní smlouvy je třeba podepsat také smlouvu o úschově kupní ceny. Kupní cena bude uschována u naší partnerské banky a bude se řídit podmínkami v kupní smlouvě. Vše je naprosto bezpečné a nemusíte mít o peníze žádný strach.

Přepis v katastru nemovitostí

Při podpisu kupní smlouvy nám také můžete udělit plnou moc. Díky ní za vás pak můžeme zařídit přepis v katastru nemovitostí.

Předání klíčů a je hotovo

Až budou splněny všechny podmínky pro uvolnění kupní ceny, je téměř hotovo. Nemovitost je přepsaná na nového majitele a už vám jen zbývá předání klíčů novému majiteli.

Pomohla vám tato odpověď?

X

Zapomenuté heslo

Poslali jsme vám email s odkazem na nastavení nového hesla.

Bohužel, tento email jsme v naší databáze nenašli.

X

Přihlásit se

Nesprávné jméno nebo heslo!