X

Uzavření smluv a dokončení prodeje

Smlouva o smlouvě budoucí kupní

V případě, že financujete nemovitost hypotékou, dochází k uzavření smlouvy o smlouvě budoucí kupní. Poté, co se s prodávajícím dohodnete na konečných podmínkách transakce, vás kontaktujeme a vypracujeme vám tuto smlouvu na míru. Najdete ji pak v Detailu nemovitosti, přečtete si ji a podepíšete on-line.

Podpisem se smlouva stává závaznou a vymahatelnou. Začíná pak běžet 14 denní lhůta, do které musí obě strany transakce podepsat kupní smlouvu.

Kupní smlouva

Jakmile si s prodejcem ujasníte veškeré podmínky prodeje, jako je forma úschovy kupní ceny a rozvržení plateb, je potřeba sepsat kupní smlouvu. Potřebné informace o prodeji předáváme zkušenému advokátovi, který vytvoří kupní smlouvu na míru a další dokumenty potřebné pro přepis nemovitosti.

Výslednou smlouvu si pak v klidu přečtete a můžete přejít k podpisu. Podpis musí být úředně ověřen, probíhá proto u notáře nebo na některých pobočkách České pošty.

Úschova kupní ceny

Vedle kupní smlouvy je třeba podepsat také smlouvu o úschově kupní ceny. Kupní cena bude uschována u naší partnerské banky a bude se řídit podmínkami v kupní smlouvě. Vše je naprosto bezpečné a nemusíte mít o peníze žádný strach.

Přepis v katastru nemovitostí

Při podpisu kupní smlouvy nám také můžete udělit plnou moc. Díky ní za vás pak můžeme zařídit přepis v katastru nemovitostí.

Předání klíčů a je hotovo

Až budou splněny všechny podmínky pro uvolnění kupní ceny, je téměř hotovo. Nemovitost je přepsaná na vás a původní majitel vám jen předá klíče. A můžete se začít stěhovat.

Pomohla vám tato odpověď?

X

Zapomenuté heslo

Poslali jsme vám email s odkazem na nastavení nového hesla.

Bohužel, tento email jsme v naší databáze nenašli.

X

Přihlásit se

Nesprávné jméno nebo heslo!